uzepervi (uzepervi) wrote,
uzepervi
uzepervi

Сергій Ратушняк лідирує у МЕРСЬКИХ ПЕРЕГОНАХ

 

Жовтень 18, 2010

На початку жовтня Інститут глобальних досліджень провів в Ужгороді соціологічне опитування з метою виявлення електоральних симпатій ужгородців на місцевих виборах 31 жовтня 2010 року. Опитування проводилося після закінчення реєстрації кандидатів на виборні посади.
Беззаперечним лідером на посаду Ужгородського міського голови є Сергій Ратушняк його підтримує 31 % ужгородців. Рейтинг діючого мера зростає, бо на відміну від своїх конкурентів він не обіцяє гори ідоли, а звітує про виконану роботу. Гасло Ратуш-няка – «Зроблено». Це – 27 котелень для освітніх закладів, це – оновлення чудового проспекту Свободи, це – новий проспект на Легоцького, це – ліквідація стихійного ринку на вул. Фединця, повна заміна вікон і дверей у бюджетних установах, відремонтовані центральні вулиці міста, збудовано транспортну розв”язку вулиць Легоцького – Перемоги, відремонтовано й облаштовано Боздоський парк та багато інших добрих справ.
Реєстрація Павла Чучки кандидатом напосаду Ужгородського міського голови поламала плани місцевих замовних соціологів, котрі основним конкурентом Сергія Ратушняка «малювали» Віктора Погорєлова. У Чучки – 9%. Пізній старт не дає йому можливості претендувати на щось більш вагоме.
На третьому місці з 7,2 % опинився власник мережі «Зіна» Микола Жолтані. За нього в основному голосуватимуть люмпенізовані маси та частина циганського електорату.
Ставленик Балоги-Кеменяша Віктор Погорєлов йде четвертим з 6%. Кандидат у мери, який відсидів 8 років за хабарництво і звинувачувався у розкраданні 21 мільйона гривень не може бути об”єктом симпатій європейського міста.

Сергій Ратушняк 31%

Павло Чучка 9%

Микола Жолтані 7,2%

Віктор Погорєлов 6%

Що стосується симпатії ужгородців до політичних партій, то вона визначатиметься насамперед наявністю у списках «розкручених» фігур. Хоча основні політичні бренди своє наберуть.
Так на першому місці в Ужгороді знаходиться партія Регіонів -14%. Звичайно це данина владі і інерція перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.
Катастрофічно обвалився рейтинг «Батьківщини» -10%. Насамперед це пов””язано з кризою у таборі прихильників Тимошенко, масовим виходом членів партії з її лав та співпрацею місцевих партійних бонз з кланом Віктора Балоги.
Майже рівні шанси є у Сильної України Сергія Тігіпка та Народників, у них відповідно 6,7 % і 6,4 %. Якщо першим на руку грає їх київський лідер то другим допомагають відомі особи, які знаходяться у списку -Юліана Бедь, Олексій Химинець, Іван Ванджурак.
На п””ятому місці знаходиться ідеологічний проект «Українська партія» у них 5,5%. Представники цієї політичної сили впевнено зайняли праву нішу, в якій колись лідирувала «Наша Україна». Також на руку «Українській партії» грають «розкручені» особистості які йдуть на чолі виборчого списку. Це Павло Федака – голова управи крайової «Просвіти», Віталій Постолакі – секретар комісії з питань законності Закарпатської облради, Степан Шолтес – заслужений художник України, Федір Брецко, вчитель-методист Ужгородської гімназії, Андрій Федорішко – майстер спорту, ст. викладач УжНУ.Також добрі шанси пройти до майбутньої Ужгородської міської ради мають Партія промисловців і підприємців – 4% та Зелені – 3,2%. За одними стоїть потужний капітал за іншими екологічна ніша.

Партія Регіонів 14%

Батьківщина 10%

Сильна Україна 6,7%

Народна 6,4%

Українська партія 5,5%

ПППУ 4%

Зелені 3,2%

У обласну раду від Ужгорода обиратимуть 3 депутатів. Це від більше ніж на 90 тис. виборців. Стільки ж депутатів облради матиме і м. Чоп в якому 7,5 тис. виборців. Такий Закон нам підсунула правляча коаліція.
В Ужгороді знаходяться мажоритарні виборчі округи №7, №8, №9.
У сьомому лідирують заступник Ужгородського міського голови, кандидат економічних наук Володимир Химинець та директор коньячного заводу Володимир Гісем. В.Химинцю допомагають сплав молодості і досвіду, В.Гісему заважає те, що він займає 2 місце у списку Парти регіо¬нів до Закарпатської облради і вже гарантував собі депутатський ман¬дат, можна і спочивати на лаврах.

Виборчий округ №7
Володимир Химинець 22%
Володимир Гісем 18%

Найцікавіша і найдраматичніша ситуація склалася у окрузі №9. Один з потенційних лідерів перегонів по цьому округу настоятель Хресто-Воздвиженського храму о. Димитрій Сидор при подачі документів до Закарпатської виборчої комісії переплутав нумерацію округу і подав заявку до округу №2, який знаходитьсяу м. Берегові. Після реєстрації кандидатом у депутати він намагався апелювати до комісії, але марно. Чи будуть за православного священика голосувати угорці це ще велике питання.
Тому найвірогіднішими кандидатами на перемогу є представник «Української парти» голова крайово¬го товариства «Просвіта» Павло Федака та представник Парти регіонів Василь Русин. До речі обидва є відомими науковцями, докторами наук.
Виборчий округ №9
Павло Федака 21%
Василь Русин 20%
Опитування проводилося ме¬тодом анкетування. Всього було опитано 2200 осіб. Статис¬тична похибка не перевищує 2%
http://pppu.uz.ua/?p=874
 

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments