uzepervi (uzepervi) wrote,
uzepervi
uzepervi

Как видят медицину и образование в ССТ Закарпатье-Подкарпатская Русь закарпатские кандидаты в ВР

 Правильная позиция возможна всегда и по отношению к чему угодно. Сегодня, как никогда, важно занять правильную позицию — в любом моральном и идейном тупике и в любой катастрофе — например по отношению к будущему систем образования и здравоохранения в ССТ Закарпатье-Подкарпатская Русь. Один общественный институт (даже государство) уже не способен формировать совокупность идей с лучшим качеством, чем способно формировать все общество. Клан Балог пытается представить, что ССТ Закарпатье-Подкарпатская Русь стоит перед узкой альтернативой: либо детский сад, либо на его месте дома семейства Балог.  Но-знание сила
ОБРАЗОВАНИЕ, МЕДИЦИНА И ОКРУЖАЮЩАЯ СРЕДА. КАК ЕЕ ВИДЯТ ЗАКАРПАТСКИЕ КАНДИДАТЫ В ВР 
-знищили основу Української держави – сільське господарство та українське село (колективні господарства та радгоспи). Родючі землі заросли бур’янами а сільськогосподарська техніка та паливо мастильні матеріали є рідкістю у віддалених населених пунктах;
-зруйнували та приватизували найбільш прибуткові підприємства України.
Єдиним виходом із небезпеки яка нависла над нашою незалежністю – є внутрішня сила волі українського народу. Ми змушені власними силами шляхом всеукраїнських референдумів – змінити систему Українського державного управління. Скільки не змінюють Президентів та Уряди в нашій державі, але ситуація в соціальному, демократичному та правовому розвитку не покращується! Олігархи приймають такі закони, які і надалі будуть забезпечувати їм збагачення та процвітання, а простому українському народу – постійні щоденні соціальні проблеми та злидні. 
Сучасні вибори до парламенту є можливість не дати  сфальсифікувати результати виборів олігархам. 
СТРАТЕГІЧНА МЕТА – ПОДОЛАННЯ БІДНОСТІ !
Впровадження прозорої системи оподаткування підприємств та зменшення податкового тиску на доходи громадян та підприємств. 
Робота над спрощенням процедур реєстрації, перевірок, звітності та одержання ліцензій.
Розвиток фермерського господарювання та створення сільськогосподарських кооперативних підприємств з повним циклом виробництва.
Впровадження системи соціальних стандартів для кожної категорії населення, на основі яких мають формуватися  соціальні видатки бюджету.
Формування цілісного соціального пакету підтримки молоді
- укласти угоду про відносини стратегічного партнерства з Німеччиною – наймогутнішою державою Європи;
- відновити братерську єдність всіх слов’янських народів та їх держав;
- підтримувати самобутність українців за межами держави, надати їм право отримати громадянство України.
Запорука нашого майбутнього – збереження та розвиток освітньої системи. Необхідно підвищити статус вчителів, забезпечити їм зарплату на належному рівні. 
Для керування угорськомовними закладами освіти потрібно створити спеціальне обласне управління угорськомовним навчальними закладами. Необхідно забезпечити навчальними підручниками всі школи, в тому числі, школи з угорською мовою навчання. А також необхідно докласти зусилля для створення бази електронних підручників. 
Необхідно відкрити нові факультети в Інституті ім. Ференца Ракоці ІІ, забезпечивши для інституту державну нормативну дотацію. Треба звернути особливу увагу на розвиток гімназій, ліцеїв, середніх шкіл, в тому числі, з угорською мовою навчання. Потрібно змінити несприятливе становище національних шкіл. Треба створити умови для складання випускних іспитів змов національних меншин, надавши  право випускникам цих шкіл складати вступні іспити до Ужгородського національного університету з угорської мови, а також угорською мовою.
- відновити безкоштовне та якісне медичне лікування, державне забезпечення лікарень медикаментами та устаткуванням, припинити  хабарництво та здирництво у державних медичних закладах
- урегулювати ціни на ліки. Встановити державну монополію на закупівлю ліків за кордоном
     Для поліпшення якості шкільної, середньої спеціальної та вищої освіти
- забезпечити оновлення керівних кадрів в галузі освіти, припинити практику довічного перебування  на керівних посадах призначених зверху директорів шкіл, ввести практику виборів директорів шкіл та завучів трудовими колективами
- ввести квоту для рівноправного висунення на керівні посади жінок та молоді
- відновити безкоштовну та якісну освіту у державних середніх спеціальних та вищих навчальних закладах , зменшити плату  за навчання у приватних закладах
- розробити програму «Талановита молодь» для фінансової підтримки та стимулювання здібної та обдарованої молоді і створення умов для просування і майбутнього працевлаштування таких людей
- підняти престиж «червоного диплому», для чого законодавчо закріпити право першочерговості його власникам при влаштуванні на роботу і просуванні по службі
- стимулювати розробки в галузі педагогіки та методики  викладання різних предметів, надавати фінансову допомогу та підтримку вчителів, які працюють над вдосконаленням навчального процесу і виступають авторами навчальних посібників, підручників та інноваційних проектів
- забезпечити професійний ріст та просування по службі вчителів-переможців конкурсів та вчителів, що мають високі показники в успішності учнів
- відмінити систему зовнішнього тестування та Болонську систему оцінювання, як такі, що не оправдали себе, а вивільнені кошти спрямувати на потреби шкільних закладів і підвищення оплати вчителів
- виробити уніфіковані критерії для прийому на роботу викладачів вузів, не допускати на таку роботу бувших двійочників  і трійочників
- створювати сприятливі умови для навчання, викорінити  такі явища, як неопалювання класів в опалювальний сезон та ремонти за рахунок батьків
- добитися перегляду громіздких шкільних програм, відмовитися від обов’язкових уроків фізкультури   та праці
- разом з правоохоронними органами створити перешкоди і строго наказувати шкільну адміністрацію за розповсюдження наркотиків у школі
- приділити особливу увагу підбору методистів  обласного . районного та міського відділів освіту, призначати на ці посади кандидатів, що які мають хорошу базову освіту, практичний досвід та методичні розробки.
- доступної вищої освіти;
- збільшення обсягів фінансування соціальних програм (освіти, культури, медицини, спорту);
- гарантованого надання безоплатної медичної допомоги усім, хто її потребує; 
- створення культурно-оздоровчих зон відпочинку для збереження здоров’я людей;
- забезпечення населення якісним водопостачанням;
- розвиток туристично-рекреаційної сфери.
В мовному питанню потрібно не гнобити інші мови для силового домінування державної, а навпаки – розширювати наші мовні коридори. Вже через два роки зробити обов'язковим здачу екзамену, хоча б з одного предмету, іноземною мовою. Через п'ять років – двох екзаменів. Володіння російською є також нормою і обов'язком для чиновників всіх рівнів. Таким чином ми прорвемо "залізний на навіс" до світового інформаційного простору.
- стимулювання розвитку фізкультури і спорту: через встановлення на законодавчому рівні пільг по сплаті податків у випадку цільового фінансування спортивних шкіл, культурно-освітніх закладів та закладів охорони здоров’я;  
Збільшення заробітної плати для бюджетних працівників. Бюджетник не повинен думати, за що прогодувати себе та своїх дітей.
Безпечне життя
• Провести комплекс заходів щодо поліпшення екологічної ситуації в Ужгороді. Передбачити державне фінансування завершення будівництва об’їзної дороги з виїздом до україно-словацького кордону. Серед інших заходів буду домагатися якісного оновлення парку громадського транспорту; збільшення кількості пішохідних і зелених зон.
• За рахунок коштів державного бюджету вирішити питання якості питної води в Чопі та Ужгороді. Передбачити повну реконструкцію водозабірної станції в м. Ужгород, реалізувати проекти з будівництва мережі артезіанських свердловин в районах міста. 
• На законодавчому рівні запровадити обов’язкове роздільне збирання сміття в містах і селах.  
• Передбачити на державному рівні створення мережі лабораторій з контролю за якістю харчових продуктів. Кожен житель краю повинен споживати якісну та безпечну їжу.
Здоров‘я закарпатців
• Запровадити обов’язкове державне медичне соціальне страхування. У цивілізованому світі доведено, що лише воно гарантує належний рівень медичного обслуговування.
• Створити умови для адекватної роботи медичних фахівців, що приведе до припинення їх масового виїзду за кордон. 
• Змінити принципи державного фінансування медичної галузі. Сучасні медичні центри та поліклініки потрібні не лише у Києві, але й в Ужгороді та Чопі.
• Встановити жорсткий контроль з боку держави щодо формування цін на медичні препарати та послуги. Відновити роботу мереж комунальних і державних аптек.
Молодь Закарпаття
• Встановити заборону на закриття, перепрофілювання та зменшення площі шкіл, дитячих садків. Право на освіту має бути однаковим і для великих міст і для віддалених гірських сіл.
• На законодавчому рівні запровадити заборону торгівлею алкоголем після 22-ої години. Ліквідувати категорію слабоалкогольних напоїв, прирівняти пиво до алкогольних напоїв. Населення країни, де пляшку пива можна купити цілодобово навіть біля шкіл не може бути здоровим. 
• На законодавчому рівні запровадити вимоги до роботодавців, які дозволять матерям, що виховують дітей дошкільного віку, працювати за гнучким графіком.
• Збільшити фінансування освітньої галузі, що передбачатиме рівень заробітної плати для шкільної та дошкільної освіти не менше 3000 грн (у тому числі для молодих спеціалістів), викладача вишу – не менше 5000 грн. Достойна зарплата вчителя та викладача – гарантія якісних знань наших дітей. 
• Реалізувати програму «Сучасний спортивний майданчик - у кожен двір» у населених пунктах  краю.
• Створити на базі Ужгородського національного університету та інших вищих навчальних закладів міжнародні дослідницькі установи, що зможуть готувати  фахівців європейського рівня. Ужгород має всі можливості стати сучасним науковим східноєвропейським центром.
 Працівникам освіти, культури та охорони здоров'я достойну зарплату. Однаковий рівень стандартів в галузях освіти і медицини для міського та сільського населення. Реформування охорони здоров'я, перехід до страхової медицини, право пацієнта вибирати лікувальний заклад. 
У виборчому окрузі першочерговими завданнями вважаю:
реалізацію державної протипаводкової програми «Тиса»;
державне фінансування  водовідведення у м. Ужгороді; 
підвищення якості  питної води, забезпечення  її цілодобового постачання;
об'єднання медичних закладів м. Ужгорода та Ужгородського району для надання ефективної медичної допомоги; 
налагодження системи та інфраструктури  збору, сортування та переробки твердих побутових відходів; 
вирішення соціально-побутових проблем ромів, забезпечення їх медичним обслуговуванням. 
Впевненості  у можливості бути достойним представником виборців придають мені юридична освіта і досвід роботи в галузі права, принциповість та наполегливість.
•Забезпечувати обов’язкове державне фінансування освіти, науки, культури, медицини, охорони материнства і дитинства.
• Збільшення заробітної плати працівників бюджетної сфери.
• Залучати іноземні інвестиції для розвитку оздоровчих, спортивних та туристичних об’єктів.
Ініціюватиму загальнодержавну програму забезпечення населення якісною питною водою протягом 5 років. Треба створити гарантійні механізми для інвестицій в цю галузь, відкрити доступ до наших водогонів світових компаній-лідерів, здатних поставити сучасне обладнання і технології. На Закарпатті, де використовується лише десята частина запасів води, ця програма має охопити всі міста і великі населені пункти.
 Добиватися підвищення престижу і матеріального забезпечення працівників освіти.
Добиватися безперечного виконання норм Конституції України про безкоштовну медицину.
 Створити умови для покращення демографічної ситуації та засад здорової сім’ї за рахунок створення робочих місць і припинення трудової міграції.
 Якість життя і добробут людей – на достойний рівень!
Працююча людина не повинна бути бідною: заробітні плати – до європейського рівня!
Соціальна справедливість – передусім! 
Закони про соціальний захист мають виконуватися безумовно і повністю!
Жодних пенсійних реформ за рахунок простих людей!
- підвищення зарплат вчителям, лікарям, працівникам сфери культури та соціального захисту до рівня середньої в економіці; 
у сфері екології та туризму
- збереження і розвиток природно-рекреаційного і курортного потенціалу;
у сфері культурно-освітнього, медичного розвитку
- підтримка талановитої учнівської та творчої молоді, вчителів освітніх та мистецьких закладів, розвиток матеріально-технічної бази установ освіти та культури;
- реалізація заходів  із  реформування  системи  освіти; 
- збереження і розвиток духовності, міжконфесійної та міжнаціональної злагоди;
- розвиток науково-технічного потенціалу області; 
- забезпечення жителів області якісною та доступною медициною;
- розвиток мережі закладів охорони здоров’я; 
- поліпшення спеціалізованої, швидкої та невідкладної медичної допомоги, що надається сільському населенню, шляхом оснащення лікувально-профілактичних закладів сучасним лікувально-діагностичним обладнанням та спеціальними автотранспортними засобами.
Культура, освіченість народу та його духовність є запорукою успішного розвитку суспільства
- Нові покоління українців мають отримувати високий рівень базової освіти, оволодівати європейськими мовами та сучасними інформаційними технологіями.  
- Професія вчителя є стрижнем на якому базується вся державна система. Тому вчителі повинні отримувати зарплату не нижчу ніж отримують судді чи народні депутати. 
- Молодь - носій повноцінного використання української мови в усіх сферах. Держава без мови не має майбутнього.
- Домагатимуся створення на базі Мукачівського замку історико-архітектурного заповідника із відповідним фінансуванням з держбюджету.
- Відродження народних промислів та ремесел.
- Створення на базі унікальної пам'ятки кузні-музею "Гамора" в с.Лисичеві Іршавського району музею “Народної техніки і виробництва” зі статусом національний. 
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments