uzepervi (uzepervi) wrote,
uzepervi
uzepervi

Украинские СМИ продолжают вешать на закарпатцев ярлык сепаратистов

Cостоялось заседания Президии Сетевого Русинского Движения (СРД), на котором обсудили предложение закарпатских предпринимателей озвученных 16 сентября в Мукачево на своем заседании: продолжили обсуждение текущей ситуации в Закарпатье и на Украине, реакцию на слив информации в Sbuleaks, ситуацию в русинстве, реакция Русинов на факты преследований лидеров международного русинского движения, а также результаты соцопросов за неделю.

1.
2.

3.
4.
5.
Украинские СМИ продолжают вешать на закарпатцев ярлык сепаратистов ссылаясь на мифические надуманные источники

В последнее время центральные украинские ЗМИ системно забрасывают информацию, что жители Закарпатья сепаратисты ссылаясь на какие-то мифические источники «знакомые с ситуацией» чем фактически разжигают межнациональную рознь.
Не приводится никаких конкретных фактов журналисты, вероятно, выполняют, чьи заказы на такие публикации ничего хорошего государственности Украины не дают. Создается впечатление, что заказчики таких материалов находятся не в Киеве, а в Москве.
Если реально проанализировать ситуацию на Закарпатье с венгерским сепаратизмом, то его там фактически не. Надо понимать, что в Украине венгры имеют особый статус и помощь, а там они становятся простыми статистическими гражданами. О том, что многие закарпатцев имеют паспорта Венгрии это проблема, тоже надуманная и притянута за уши.
Фактически 99% владельцев этих паспортов используют их только для того, чтобы свободно ездить по миру и легально работать в странах ЕС к тому же большинство из них в Венгрии не работают!
Если человеку долго и упорно утверждать, что он идиот через некоторое время он сам начинает в это верить и становится таким.
Комментарии:
*
Боже вже незнаете яку дурницю туй писати хто сапаратисти то е Украина яка все нищить вже немае шр нищити та лiзе до нас русинов. Богдай би здохли Украински парламентскi евреи якi нищать простий народ та один про одного настроювуть. Ми Закарпаття були Аустiйска-Угорска iмперiя нехай повернеся в тi часи якими ми були а то тi самi люди якi проживають на одному мiстi нiколи непересувались називають коли як яка влада керуе то УССР то Украина ми були Чехо- словаки та Мадяри нехай повернется ця земля до своих предкiв.А то коли хто завладие та командуе нами.
*

Щоб припинити зазіхання на Закарпатську область (Подкарпатя), влада повинна виконати рекомендації ООН від 2006 і 2008 р. про визнання національності «Русин», надати русинам статус корінного державотворчого народу в Україні й титульної нації в автономному Закарпатті, як кримським татарам в АР Крим. Такий статус не тільки не загрожує територіальній цілісності України, а введе історичну Подкарпатську Русь в правове поле України. Історія свідчить, що русини не загрожують нікому з нацменшин і здатні прощати.

В кількох документах Парижської мирної конференції після Першої світової війни міжнародне співтовариство визнало «Автономну територію русинів на південь від Карпат». Це правильно, бо саме етнічні русини (не українці!) складають переважну більшість корінного (автохтонного) населення. В Києві помилково вирішили заперечувати історичні факти. Так, в «Плані заходів щодо розв’язання проблем українців-русинів», №  13-884/2, прийнятого Кабінетом Міністрів  7.10.1996 р. (п. 9) записано:

«Розширити подачу в засобах масової інформації матеріалів про Закарпаття, акцентуючи увагу на тому, що цей регіон є споконвічною українською землею, а місцеві українці – невід’ємною складовою частиною української нації». Русини є складовою української  ПОЛІТИЧНОЇ нації.

Але Русини не «український субетнос», як безпідставно намагаються стверджувати виконавці зловісного «Плану заходів…», спрямованого на етноцид русинів, а окрема (від українців) національність. Це знають у світі.  Київські волюнтаристи форсованими темпами, примусово, шляхом залякування  українізують русинів і абсолютно помилково вважають, що це вирішить проблему.  Але хто дасть гарантію, що за кілька років хтось не зацікавиться,  куди поділися сотні тисяч подкарпатських русинів, що з ними відбулося? Ситуація ускладнюється тим, що Подкарпатська Русь  (Закарпатська Україна) де-юре так і залишається в статусі анексованої  Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 22 січня 1946 р. «Про утворення Закарпатської області в складі УРСР». Офіційно вже визнано русинську мову, але наявність в Україні її носіїв влада нерозумно продовжує заперечувати. Помилкою є й ігнорування результатів обласного референдуму від  1.12.1991 р про повернення автономного статусу.  Бо саме втілення в життя результатів законного референдуму покладе край будь-яким спробам ставити під сумнів перебування історичного Подкарпатя/Русинії в складі України. Русини – мирна нація. Комусь дуже хочеться спровокувати дестабілізацію в області. Але це не русини, в котрих є досить підстав мирним, законним шляхом відстояти свої права і в Україні. І це відбудеться, коли  Україна перетвориться насправді в демократичну й правову європейську державу. Щодо закарпатських угорців, то вони теж мають памятати, що живуть на «автономній території русинів», межі якої окреслені на Паризькій мирній конференції.
*
Сепаратизм на Закарпаттi розiгровують галичани, вся писанина та нашiптування про сепаратизм йде саме вiд титульної нацiї. То їх болить коли ви говорите по русинськи, по мадярьськи чи по руськи, вони не хотять розумiти що тут проживають много нацiональностей, i так склалося що у нас кругом однi нацiональнi меншини, кожний має свою вiру i свою мову. Тому вирiшити це питання можливо надавши Закарпаттю автономний статус, так як це було за Чехословакiї, за це рiшення на референдумi проголосували бiльшiсть закарпатцiв. А у планах галичан Захiдно-Українська республiка пiд патронатом Польшi, куди вони бажають прилiпити i Закарпатську область.
*
Дiло в тому що нац.меньшин нixто не звiдав ,ци треба iiм мовний законСяк роблять лиш колонiзатвори.Ко хоче ся научити тот ся научитьНе треба никого заставляти
*
Дещо з історії. Після поразки в Першій світовій війні, Австро-Угорщина розвалилася. Щоб зберегтися в колишніх кордонах, Угорщина запропонували слов’янським народам широку автономію. Але більшість слов’ян створили національні держави. Залишатися в складі Угорщини погодилися лише подкарпатські русини. Угорщина 21.12.1918 р. прийняла Народний (Конституційний) Закон  № Х «Про автономію русинської нації, яка проживає на території Угорщини» і назвала цю територію «Русинська країна». Русинів визнано політичною нацією, яка проживає на своїй території та має право на самовизначення. За це русини вдячні. В зв’язку з комуністичним переворотом в Будапешті в березні 1919 р. Русинські Народні Ради вирішили приєднатися до новоутворюваної Чехословачини (ЧСР). Мадярщина 4.06.1920 р. підписала Тріанонський мирний договір з країнами Антанти, визнала кордони і входження Подкарпатської Русі до ЧСР. Подкарпатська Русь в договорі названа «Автономною територією русинів на південь від Карпат». Але націоналісти мріяли про «Велику Угорщину». У Відні, 2.11.1938 р., Німеччина, Італія,  Угорщина і Чехословаччина підписали «Віденський арбітраж» («В. а.»). Чехословаччину змусили передати Угорщині частину південної Словаччини, а Подкарпатська Русь втратила Ужгород, Мукачево, Берегово, рівнинну частину території і основні комунікації. Але антигітлерівська коаліція аннулювала «В. а.». Угорським націоналістам і  офіційному Будапешту варто пам’ятати історію, бо вся Закарпатська область включно з територіями, де живуть українські угорці, це «Автономна територія русинів…». Щоб не мати проблем, влада України повинна визнати національність «Русин», як  рекомендувала ООН в 2006 і 2008 рр. Обласна рада це зробила ще 7.03.2007 р.
*

ПРЕЗИДИЯ СЕТЕВОГО РУСИНСКОГО ДВИЖЕНИЯ

Официальный сайт Международного центра "Матица Русинов"
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments